Библиотека
Котячи перегони - аджиліті для котів
Чи бували ви на виставках котів? Звичайно, відповість більшість з читачів, адже діти так люблять цих «ніжних та ласкавих звірів». На виставках котів ми знайомимося з різноманіттям порід, вчимося відрізняти одну породу котів від іншої за їх зовнішнім виглядом . Спостерігаючи за судівством котів експертами отримуємо корисну та цікаву інформацію. Та чи в повній мірі традиційний формат виставки надає глядачам уяву щодо психіки кішки, особливостей її поведінки, характеру? На жаль, ні.
Більшість «експонатів» солодко спить в своїх ошатних будиночках, прикрашених нагородами і ніяка сила (окрім експертизи на рингу) не зможе відволікти їх від улюбленої справи, адже коти сплять 15-17 годин на добу. Натомість глядачам, особливо, дітлахам, так кортить погратися з ними, побігати та пострибати, як із своїм Мурчиком вдома.
Та тепер це можливо! Правда бігати та стрибати коти будуть зі своїми господарями на надзвичайно цікавому шоу – аджиліті для котів Перші великі змагання з аджиліті пройшли у Портленді (США, штат Орегон) на виставці котів у лютому 2005 року , під егідою The Cat Fanciers Association, Inc (CFA), та мали грандіозний успіх «Аджиліті» у перекладі з англійської означає – швидкість, проворність, спритність. Аджиліті як вид спорту для собак зародився у Великобританії у кінці 70-х років минулого століття та представляє собою змагання з подолання різноманітних перешкод собакою, яку направляє провідник. Такі змагання набули великої популярності у всьому світі.
Аджиліті для котів – новий вид спорту, у якому може приймати участь будь-яка кішка (породиста чи ні) старше 3-х місяців, та яка має щеплення за віком. Спритним, гнучкім та проворним від природи котам просто судилося бути відмінними спортсменами!
Аджиліті – це змагання в якому оцінюється швидкість, спритність та кмітливість котів, що змагаються. Коти змагаються в подоланні майданчика з перешкодами на час. На відмінність від собак, команди яким людина дає словами, кота хазяїн займає іграшками, смаколиками та інше. Таким чином, змагання перетворюються у гру, в якій кіт демонструє свою спритність, кмітливість, веселий норов, грайливість, підчас лукавість, та, звичайно ж, ступінь взаєморозуміння тварини та хазяїна. Якщо кіт пропускає чи невірно бере якісь з перешкод, йому нараховується штраф. Перемагають коти, які зробили чистій пробіг за мінімальний час.
Перешкоди зроблені з урахуванням фізичних можливостей та менталітета тварини.
Так, траса складається із декілька видів випробувань, що включають в себе ряд перешкод: одинарний обруч, два барєра, паркан,тунель, слалом із трьох воріт, драбинка, подвійний обруч у формі серця. Якщо кіт не проходить більш ніж 3 перешкод, перегони не зараховуються
Кожну перешкоду можливо взяти з двох спроб, за пропуск одного з них нараховується штраф в 10 секунд. Звісно, перешкоди не важкі для кота, але пройти їх на публіці – завдання не з легких! Адже потрібно не злякатися незнайомих людей, не відволікатися на запахи, не запанікувати від гучних оплесків. Необхідно запастися спокоєм, бути зібраним та спіймати спортивний кураж.
Надзвичайно цікаво та весело спостерігати за поведінкою котів, що змагаються! Які ж вони все різні! Та які здібні!
Аджиліті для котів – надзвичайно захоплююче шоу! Особливо це цікаво тому, що ці завдання виконуються твариною не з примусу, а по своїй волі і отримує вона від цього колосальне задоволення!
Сподіваємося, що і глядачі, які завітають на виставку котів 1та 2 лютого 2014 року будуть задоволені цим захоплюючим видовищем. Всі на котячи перегони!

       Тел. +38 (044) 522-80-89   |    © 1995-2005 МАЛК RUI   |    Дизайн ArtOlimp   |    E-mail: rui@rolandus.org