Библиотека
Як зрозуміти, що в улюбленця є блохи: 5 ознак паразитування бліх

Блохи – це не лише негігієнічно, а й небезпечно для здоров’я. Зокрема тому, що ці кровожерливі створіння можуть переносити багато захворювань, наприклад: личинок огіркового ціп’яка, каліцивіроз, мікоплазмоз, бартонельоз, рикетсіоз.

Важко точно сказати, чи є в улюбленця блохи, чи ні. А все тому що більшість часу блохи знаходяться не на тварині.

Зверніть увагу на 5 ознак, які вказують на паразитування бліх:

  1. Зміни поведінки. Укуси бліх болісні і через фізичний дискомфорт улюбленці розчісують різні ділянки тіла, трясуть головою та проявляють неспокій.
  2. Надмірне вилизування. Тварини вилизують себе не лише задля чистоти, але також і з метою заспокоєння. Часто під час вилизування хвостаті заковтують бліх – саме таким чином відбувається зараження доволі популярним гельмінтом, котрий в народі називають огірковим ціп’яком.
  3. Анемія. Живлення кров’ю – основа життєдіяльності бліх, їх шлунок може розтягуватися до неймовірних розмірів. Тривалість 1-го живлення становить близько 25 хвилин.1 Тому блідість ясен, зниження апетиту, слабкість – опосередковано вказують на появу анемії.
  4. Випорожнення бліх. Те, чим живляться блохи, виходить назовні у вигляді темних крупинок, що залишають криваві плями на мокрому папері. Блошині випорожнення Ви можете спостерігати у своїй оселі будь-де, наприклад у місцях, де улюбленець відпочиває, та навіть у власному ліжку.
  5. Випадіння шерсті та ознаки укусу. Для живлення кров’ю блохи прорізають шкіру улюбленця своїми щелепами. Слина бліх містить близько 15-ти алергічних компонентів, тому в місці укусу виникає подразнення.2 Самі місця укусу мають вигляд червоних крапочок, згодом шкіра покривається кірочками, а шерсть випадає.

Бажаєте позбутися непроханих гостей якнайшвидше? Тоді Адвантейдж® для котів або Адвантікс® для собак – саме для Вашого улюбленця. Діюча речовина, що входить до даних препаратів здатна зупинити укуси бліх уже за 3-5 хвилин.3 Перевірено!
Регулярний моніторинг чутливості бліх до діючої речовини препарату Адвантейдж® не виявив у бліх ознак звикання.4 А значить засіб був і залишається високодієвим, безумовно, це вагомий аргумент для власників при виборі засобу захисту.

Бережіть своїх пухнастиків, обирайте правильні препарати та будьте здоровими!


1. Michael K. Rust, The Biology and Ecology of Cat Fleas and Advancements in Their Pest Management.
2. А.В . Ліпін, А.В.Санін, Е.В.Зінченко. Ветеринарний довідник Традиційні та нетрадиційні методи лікування кішок, 2002. Блохи: найбільш поширені ектопаразити - - - Медична Бібліотека (medbib.in.ua)
3. Mehlhorn H Compendium on continuing education for the practicing veterinarian
4. M. K. Rust , B. L. Blagburn et al. International Program to Monitor Cat Flea Populations for Susceptibility to Imidacloprid. J Med Entomol. 2018 Aug 29;55(5):1245-1253.

Адвантейдж, Адвантікс, Elanco та діагональний логотип є торговельними марками Elanco або її афілійованих осiб © 2021 Elanco та її афілійованi особи. PM-UA-21-0274.

       Тел. +38 (044) 522-80-89   |    © 1995-2005 МАЛК RUI   |    Дизайн ArtOlimp   |    E-mail: rui@rolandus.org